Sycené nápoje Freeway – Coca-Cola, Sprite a Fanta v převlečení

Obchodní řetězec: Lidl

Značka: Freeway

Výrobce: Lidl Stiftung &Co. KG, Německo

Velikost balení: 330 ml

 

Osobní hodnocení a zkušenosti s nápoji Freeway z Lidlu

Seřazené plechovky Freeway nápojů vedle sebe

 

Nápoje Freeway si na svá bedra naložily těžký úkol: být levné a chutí se vyrovnat značkovým slazeným nápojům Coca-Cola, Sprite a Fanta. První část úkolu plní na jedničku. Jsou o polovinu levnější než mnohem známější oponenti. A jak je to s chutí? Na to vám odpoví můj osobní pohled a zkušenost níže.

 

Hodnocení se týká pouze nápojů Freeway v plechovkách 330 ml. Velká balení v PET lahvích nekupuji, protože je po otevření nikdy nedopiji. Kdo má pak odstátou obarvenou cukrovou vodu neustále vylévat (týká se to i značkové Coca-Coly, Spritu a Fanty).

 

Freeway Cola – sycená limonáda s příchutí koly

Pohled na plechovku Freeway Coly

 

Složení z etikety: pitná voda, cukr, oxid uhličitý, barvivo: amoniak – sulfitový karamel; kyselina: kyselina fosforečná; aroma: kofein; přírodní aroma.

Cena: 7,90 Kč (Coca-Cola 14 Kč)

 

Hodnocení:

Pro mě i mnohé další lidi, jednoznačný vítěz. Na Freeway Cole si pochutnám úplně stejně jako na originální Coca-Cole. Při téměř poloviční ceně plní vše, co od slazené sycené vody očekávám. Osvěží a potěší chuťové pohárky. Jelikož se u slazených nápojů řídím heslem všeho s mírou a nepravidelně, nezajímá mě ani skutečné složení. To ostatně neznáme ani u Coca-Coly.

 

Čtěte také: Hořké čokolády J. D. Gross – kakaová exploze

 

Freeway Orange – sycená pomerančová limonáda

Freeway s pomerančovou příchutí

 

Složení z etikety: pitná voda, cukr, 3% pomerančová šťáva z koncentrátu pomerančové šťávy, oxid uhličitý, kyselina: kyselina citronová; koncentrovaný pomerančový extrakt, antioxidant: kyselina L-askorbová; přírodní pomerančové aroma s jinými přírodními aromaty, stabilizátor: karubin; barvivo: karoteny.

Cena: 7,90 Kč (Fanta 18 Kč)

 

Hodnocení:

Pomerančový Freeway mi chutná ze všech nápojů Freeway nejméně. „Neslaná nemastná“ chuť. Oranžově obarvená bublinková voda s nevýraznou uměle pomerančovou příchutí. Věřím však, že si své zastánce najde díky nízké ceně (závisláci na slazených vodách a bublinkách). Mě v tomto případě nedonutí ani velmi nízká cena. Když si chci pochutnat na pomerančové příchuti, raději sáhnu po Fantě.

 

Čtěte také: Kešu ořechy Alesto Fine – jak chutnají?

 

Freeway Lemon-Lime – limonáda s citronovo – limetkovou příchutí

plechovka Freeway citronovo-limetkové šťávy

 

Složení: pitná voda, cukr, oxid uhličitý, kyselina: kyselina citronová; přírodní aroma: citrón a limetka s jinými přírodními aromaty, regulátor kyselosti: citronany sodné; antioxidant: kyselina L-askorbová.

Cena: 7,90 Kč (Sprite 14 Kč)

 

Hodnocení: Citrónová slazená voda Freeway je dalším příjemným překvapením z Lidlu. Dobře vychlazená se svou chutí velmi blíží Spritu, kterému taky zatápí skoro poloviční cenou.

 

Závěrečné hodnocení:

 

V regálech prodejen Lidl se často vyskytují levné produkty, jejichž obal i chuť nápadně připomínají výrobky slavných značek. Sycené nápoje Freeway se k nim jednoznačně řadí. Obzvláště u Freeway Coly a Freeway Lime činí mnoha lidem problém rozeznat chuť od značkové Coca-Coly a Spritu. Za polovinu ceny není co řešit. Kupujte.

Dalším podobným výrobkem jsou např. čokoládové tyčinky Mister Choc (osobní zkušenosti a názor na tyčinky Mister Choc si přečtěte zde).

 

Proč koupit nápoje Freeway z Lidlu:

+ příjemná osvěžující chuť, která se vyrovná značkovým nápojům (kromě Freeway Orange)

+ velmi nízká cena

 

Čtěte také: Pivo světlý ležák Argus Maestic 12° – recenze

 

Proč nekoupit:

– Ve velkém množství zcela jistě nezdravé

– Nevýrazná chuť u Freeway Orange (dle mého názoru)

 

Pijete Freeway sycené nápoje z Lidlu? Vidíte nějaký rozdíl v chuti mezi plechovkovým balením a klasickým balením v PET lahvích? Souhlasíte s mým negativním názorem na pomerančový nápoj Freeway? Máte taky zkušenost, kdy lidé nepoznali rozdíl mezi Freeway Colou a pravou Coca-Colou? Podělte se o ni v diskuzi níže.

 

 

13 Comments : Sycené nápoje Freeway – Coca-Cola, Sprite a Fanta v převlečení

 1. Odpovědět
  Jirka says: 27/06/2024 at 15:38

  Colu nepiju, k ní se tedy vyjadřovat nebudu. Pomerančové nápoje mi chutnají, ale co je Mirinda a Fanta přislazovaná umělým sladidlem, tak už je taky nepiju, protože cítím z toho sladidla takovou pachuť na patře. Freeway u nás má 3% šťávy. Ale… v italském a řeckém Lidlu má 13% a to je fakt dobrota. Vždy si nějakou z dovolené přivezu.

 2. Odpovědět
  Jiří says: 04/02/2020 at 22:24

  Koupil jsem si po nějaké době Colu Freeway o víkendu a příde mi že změnily receptůru.Chuťově si jí pamatuji jinak.Teď mi přišla jak řízlá tou bez cukru.

 3. Odpovědět
  Alex says: 26/11/2019 at 10:53

  Update 2019 k freeway ORANGE.
  Kupuji jen velké PET balení. Složení je voda, cukr, pomerančová šťáva atd.
  Neobsahuje umělá sladidla, jen cukr a to je pro mě důležité. Chuť (pro mě i mou rodinu) je vynikající.
  Nyní jsem se díval na etiketu „vylepšené“ Fanty, která má nyní o 30% méně cukru.
  Takže pro všechny milovníky Fanty – chybějící cukr je nahrazen SACHARINEM a aby to nechutnalo tak hnusně, tak je v receptuře nově GLUTAMÁT SODNÝ. Nevěřil jsem vlastním očím – dobrou chuť.
  Jen tajně doufám, že Lidl nebude chtít také podobně „vylepšit“ freeway orange, protože pak už nebudu mít co koupit – v tomto státě, neboli popelnici Evropy.

  • Odpovědět
   Alex says: 31/05/2020 at 11:03

   Takže si mohu odpovědět na svůj předchozí příspěvek. Lidl neupravil recepturu freeway orange, ale rovnou výrobek zrušil. Ve svém lidlu jsem ho už půl roku neviděl a podobné zprávy mám i odjinud. Neptal jsem se, ale oficiální vysvětlení bude něco o nezájmu kupujících nebo, že složení neodpovídalo místním zvyklostem, případě podobné velkoobchodní lži. Je to obrovská ztráta a je mi z toho smutno.

 4. Odpovědět
  DaMi says: 08/09/2019 at 19:20

  platí pro PET u plechu nevím: bohužel s novou verzí petek před prázdninama 2019, přišla nová hnusná chuť, přirovnám to ke kole ze supermarketu za 5kč. Má nejoblíbenější Freeway kola je vyšktnuta a přestal jsem ji alespoň chlemtat 🙂

  • Odpovědět
   Lukáš (Levna-Kvalita) says: 08/09/2019 at 22:05

   Díky za zkušenost a názor k Freeway kole z PET láhve. Má někdo podobnou zkušenost, že se kvalita a chuť zhoršila? Potvrzovalo by to můj názor, že se výrobky privátních značek (vybrané se super poměrem kvalita/cena) časem kvalitivně zhoršují a zároveň zdražují. Celý můj pohled na privátní značky si přečtěte zde

 5. Odpovědět
  NoPots says: 06/06/2019 at 16:29

  Freeway Cola je určitě levná a pro ty, kdo pijí slazenou, určitě cenově příjemnější.
  Nicméňe, u Light verze si všimněte Cyklamátu jakožto sladidla, používá ho taky Coa Cola Zero, jediná Pepsi Max ne.
  Cyklamát je potvrzený karciogen, v USA zakázán, v Evropě jej stále používají, všechny ostatní umělá sladidla jsou spekulativní, ale ‚bezpečná( v uvozovkách, aspoň u nich není noc potvrzeno, což se u zakázaného cyklamítu říct nedá.

  TL DR

  Sycená limonáda a cola už vůbec ne, pochopitelně zdravá není, ale když už si dopřát tu bez cukru, tak aspoň v té nejlepší možné formě a to je Pepsi Max. Zbytek výrobců používá Cyklamát

 6. Odpovědět
  Lubek says: 01/07/2018 at 18:56

  Jsem dlouholetý příznivec Pepsi, tuplovaně od uvedení Maxe. A silný spotřebitel hnědých limonád, posledních asi 10 let už zpravidla bezcukerných. Maxe považuji za jasně nejlepší nápoj (limonádu) všech dob. Tomu se Coca-cola Zero nemohla rovnat, byla nepovedená. Před asi rokem změnili recepturu (asi sladidlo) Zera a tím se Zero vyrovnalo Coca-cole běžné i Pepsi běžné. Max stále vede, i když ho Pepsi tak uboze prodává. Třetí značka hnědých limonád je Kofola, která taky jde, je přijatelná a má už i verzi bez cukru. Ta je v druhé řadě startovního pole, ale je levnější, dnes už jen o trochu, než americké značky.
  Nedávno – asi před dvěma měsíci jsem „objevil“ Freeway Colu Zero a konstatoval, že se blíží američankám, asi jako Kofola, ale má poloviční cenu. Po nějakém menším váhání jsem přešel na Freeway Colu Zero. Kupodivu maličká pachuť z prvních ochutnávek se úplně vytratila (asi jsem si zvykl, nevím) a vychází tak lépe, než Kofola, asi jako Zero a přitom výrazně levněji, 10 korun na dvoulitr, občas v akci dokonce necelých 7. To je skvělé.
  Kéž by to tak vydrželo!

 7. Odpovědět
  Martin says: 09/12/2017 at 16:59

  Dobry den jiz delsi dobu postradam free way pomeranc 2l. zajimalo by mne proc tomu tak je a zdali se na trhu obevi ci dali koupit jinde diky Martin

 8. Odpovědět
  Michal says: 10/06/2016 at 15:38

  Kupuji jenom produkty Freeway produkty. Coca colu již ne. Musím říci, že Freeway Cola v pet láhvi je mnohem lepší, než Coca Cola.

 9. Odpovědět
  Petr says: 13/04/2016 at 9:52

  V poslední době taktéž nakupuji Freeway Colu, chuť je podobná. Při akcích jsou ceny srovnatelné, avšak důvodem byly sladidla. Coca-Cola i Pepsi obsahují v ČR glukózo fruktózový sirup, který je na slazení mnohem horší než dříve užívaný cukr, který ale ve Freeway cole zůstal. Pokud se samozřejmě podíváte na Coca-Colu v Německu či Rakousku, mají tam stále cukr.

  • Odpovědět

   Pepsi už ne :), ale Freeway vychází pořád lépe, a to nejen cenově. I když občas se dá právě v Lidlu sehnat 2,5l Pepsi za 20 korun, to už beru Pepsi.

Přidej komentář

Váš email nebude nikde zveřejněn, ani nebude zneužit. Povinná pole jsou označena *