Vyzkoušeli jsme vysokotlaký čistič (wapka) Parkside z Lidlu – recenze

 

Potřebujete kvalitně umýt zahradní nábytek, v jehož spárách a mezerách se drží hlína, prach i pyl? Nebaví vás mýt auto klasicky houbou a složitě ho oplachovat? Vyzkoušeli jsme vysokotlaký čistič (wapku) Parkside PHD 100 E2 z Lidlu. Podívejte se na naši malou rezenci.

 

Malý WAP Parkside z Lidlu je velký pomocník

čistič (wapka) Parkside PHD 100 E2 stojí na zemi před autem

Zkušenosti s vysokotlakým čističem Parkside PHD 100 E2 z Lidlu

 

Vysokotlaký čistič Parkside PHD 100 E2, který jsme zakoupili v Lidlu, se ukázal jako velký pomocník. Máme několik sad zahradního nábytku z umělého ratanu, se kterým jsem se každý rok trápila a marně se snažila ho umýt. Nejhorší byl vždy žlutý a všudypřítomný pyl. Manžel pro změnu trávil víkend co víkend téměř polovinu soboty mytím našich dvou aut. Poté, co jsme si pořídili wapku Parkside z Lidlu, jsme měli po starostech.

 

Wapka Parkside PHD 100 E2

Tato wapka má bezúdržbový motor se systémem auto – start – stop. Ovládá se stiskem tlačítka přímo na pistoli a má dokonce i dětskou pojistku. Manipulace s ní je velmi jednoduchá. Pistole má ergonomickou rukojeť, takže se pohodlně drží v ruce, a dobře se s ní pracuje. Manipulace s přístrojem je usnadněna čtyřmi otočnými kolečky. Nemusíte myslet na přenášení, neboť za vámi popojíždí sám. Hadice propojující wapku s pistolí je dlouhá 4 metry, což umožňuje umýt pohodlně i střechu vyššího auta.

Zajímají vás technické parametry? Výkon vysokotlakého čističe Parkside PHD 100 E2 je 1450 W. Dopravní množství je až 400 litrů za hodinu. Pracovní tlak má 70 barů, ale dosáhne maxima až 100 barů.

 

šedá wapka Parkside z Lidlu

Wapka Parkside z Lidlu

 

Na nábytek, auta i omítku

wapkou Parkside snadno umyjeme zmíněný zahradní nábytek, auto, i omítku domu. U nábytku oceňuji především výborně vymyté spáry od prachu a pylu. Pro dokonalé umytí různých povrchů slouží několik nástavců pistole, které se upevňují přes bajonetový uzávěr. V balení byla vario tryska, rotační tryska, pěnová tryska s lahví na čisticí prostředek a tlaková hadice.

Nejvíce používáme pěnovou a vario trysku. Díky tomu, že se do láhve přidává saponát, není nutné ani při větším znečištění používat na auto houbu a další čisticí prostředky. Tlakem se pohodlně odstraní i větší nánosy bahna a soli, která obtěžuje a znečišťuje auta přes zimu.

Vysokotlaký čistič značky Parkside pro nás představuje výkonného pomocníka za skvělou cenu. Přístroj je rozměrově malý, lehký na přemístění a praktický na uskladnění. Napojení na hadici s vodou je jednoduché a nikdy jsme s ním neměli žádný problém.

Nevýhodou je krátký napájecí kabel. Jeho délka je 5 metrů, což pro využívání na zahradě není příliš. Ne každý má zásuvku poblíž místa, kde může zároveň umýt auto. Pak je potřeba řešit, zda je jednodušší nastavit napájecí kabel, nebo hadici na vodu.

 

muž wapkuje kola aut pomocí vysokotlakého čističe Parkside z Lidlu

Auto wapkujeme vysokotlakým čističem Parkside

 

Proč si KOUPIT vysokotlaký čistič Parkside PHD 100 E2

 • Velmi dobrý výkon v poměru k ceně
 • Má několik nástavců na pistoli
 • Do láhve k pěnovému nástavci rovnou přidáte saponát a nemusíte mýt auto houbou
 • Jednoduché připojení na vodu
 • Snadná manipulace pomocí 4 koleček
 • Je malý, skladný a lehký

 

Proč si NEKOUPIT vysokotlaký čistič Parkside PHD 100 E2

 • Napájecí kabel má 5 metrů, což může být pro někoho málo
 • Výkon postačí jen na malé plochy, osobní auta, popř. zahradní nábytek

 

Jaká je vaše zkušenost s wapkou Parkside? Podělte se o ni v diskuzi níže.

 

5 Comments : Vyzkoušeli jsme vysokotlaký čistič (wapka) Parkside z Lidlu – recenze

 1. Odpovědět
  viktor víšek says: 08/08/2020 at 21:23

  Zdravím,
  dnes jsem zakoupil vysokotlakový čistič PARKSIDE v Lidlu
  Vše OK,nešlo jen nasávání saponátu z nádržky ,co dělám špatně……?,
  S čerpadlem,bez něj,se vším co je možné…….kde jsou možné příčiny ????

  Díky.moc
  ing.Viktor Víšek.

 2. Odpovědět
  zdenek Štencel says: 09/05/2019 at 8:19

  Zdravím.
  Zakoupili jsme si Váš výrobek vysokotlaký čistič PARKSIDE PHD 100E2. Mohli by jste nás nakontaktovat na funkční pozáruční servis? Bydlím v Ostravě.
  Díky

  • Odpovědět
   Lukáš (Levna-Kvalita) says:(Author) 10/05/2019 at 20:00

   Dobrý den, pane Štencele,
   oslovíme zástupce Lidlu, kteří nám snad poskytnou fundovanou odpověď na váš dotaz ohledně servisu vysokotlakého čističe PARKSIDE. Věřím, že nám zde pomůžou také čtenáři a nějakou zkušenost či radu připíší do diskuze.

  • Odpovědět
   Z. Raiskup says: 27/05/2019 at 13:34

   Dobrý den,
   tak to jsem zvědavý, jak pochodíte… já už si mailuji s help linkou Lidlu 14 dnů a zatím mne nikdo není schopen nasměrovat na pozáruční servis těchto výrobků. Standardně nabízí servis v době záruky, to funguje 100%. Ale když se vám pokazí až po záruce, tak to nějak nefunguje. Odkázali mne na nějaký Grizzly Service Team CZ, a tam mne paní už potřetí přesvědčuje, jak je nevýhodné požadovat opravu staršího přístroje, že by cena opravy asi překročila cenu nového ….. zajímavý přístup :-))

   • Odpovědět
    Jirka Češek says: 10/09/2019 at 13:37

    Zdravím, taky mám tuhle wapku a zrazu nejde tlak, asi nějak zanesená. Jak jste teda prosím pochodili se servisem, děkuji.

Přidej komentář

Váš email nebude nikde zveřejněn, ani nebude zneužit. Povinná pole jsou označena *