Vyplatí se kupovat dětské pleny „sovičky“ z Albertu?

 

Dětské pleny z obchodního řetězce Albert, označované jako „sovičky“ podle obrázku na jejich přední straně, patří mezi nejoblíbenější. Jaké zkušenosti vedou maminky k jejich nákupu? Jsou opravdu tak kvalitní, aby se jejich koupě vyplatila? Na to jsem se zaměřila, když jsem se rozhodla tyto pleny vyzkoušet. A výsledek? Více než dobrý!

 

celé balení Albert plenek se sovičkami velikost 4 maxi

Balení Albert plen se sovičkami

 

 

Kvalitní a ekonomicky šetrné dětské pleny

Pleny privátní značky Albert jsou mezi maminkami opravdu vyhlášené a oblíbené. Dají se koupit v několika velikostech a podle toho je pak určeno množství plen na jedno balení. My jsme vyzkoušeli velikost 4 (MAXI). V tomto balíku je obsaženo 54 kusů plen.

Tyto pleny jsou velmi pohodlné, měkké a dobře sají. Podle informací na obalu se na jejich výrobu používá speciální buničina, která se získává z trvale udržitelných a environmentálně šetrných zdrojů. Díky tomu jsou pleny nejen schopny rychle absorbovat vlhkost a dítě tak nemá pocit mokra, ale jsou také ekologicky šetrné.

Další velkou výhodou je nulová parfemace, která by mohla dráždit dětskou pokožku, velmi hebký povrch vnitřní strany plenky a také prodyšná spodní vrstva, která umožní pokožce dítěte dýchat. Tak nedochází k zapaření a bolestivým opruzeninám.

 

funkce plenky Albert se sovičkami - obrázek z obalu

Pleny z Albertu – funkční složení

 

 

Jak se synovi pleny Albert nosily?

Tyto dětské pleny mají hlavní výhodu v tom, že jsou opravdu měkoučké a tím pádem pohodlné. To však není všechno. Jejich okraje jsou velmi pružné. Tvoří je elastické manžety, které umožní obemknout pevně dětskou nožku a zadeček, ale při tom netlačí a přizpůsobí se pohybu. Pružné jsou rovněž příchytky, které drží plenu na těle. Přilnou dobře k bříšku a při tom nikde netlačí.

Asi dobře znáte, že dítě při hře nemá čas, aby si nechalo mokrou plenku vyměnit. Výsledkem je pak těžký vak, který má mezi nožičkami a který mu brání v pohybu. Proto mají plenky Albert tři absorpční kanálky, které rozvádějí tekutinu rovnoměrně po celé savé ploše a zabraňují tak vytváření zmíněného vaku.

 

rozložená plenka Albert

Albert plena se sovičkami – stačí jen nasadit

 

 

Pohodlné a chytré

Znám maminky, které přebalují své dítě pokaždé, když se jen trochu počurá. A také znám takové, které nechají dítě v jedné plence půl dne, a vůbec jim to nevadí. Obojí je samozřejmě extrém. Kdy však nastává ten správný čas plenku vyměnit? Jak často?

Je jasné, že toto se nedá určit časově. Každé dítě jinak pije, jinak tráví a jinak vylučuje. Proto musí výměnu plenky hlídat maminky. A aby to měly jednodušší, mají plenky Albert indikátor vlhkosti. Žlutý proužek uprostřed pleny, který po zvlhnutí zmodrá. Máma tak ví, že je čas plenku vyměnit a dítě je spokojené a stále v suchu.

 

Vhodné ve dne i v noci

Dětské pleny Albert dávám svému synovi velmi ráda. Nedráždí jeho pokožku, dobře sají a nedochází s nimi k žádným „nehodám“. Vnitřní povrch a tím i zadeček mého syna vydrží v suchu celou noc, aniž bych ho musela budit kvůli přebalování. Nikdy se s nimi nestalo, že by měl mokré pyžamko, opruzený zadeček, nebo že by dokonce buničina z naplněné pleny lezla ven, jak se to u některých levných plen stává.

 

Proč kupovat pleny Albert („sovičky“)?

  • jsou kvalitní, měkké, pohodlné, dobře sají, nedráždí pokožku
  • dají se používat ve dne i v noci (udrží zadeček miminka v suchu až 12 hodin)
  • jsou ekologicky šetrné

 

Nevýhody

Jejich cena je o trochu vyšší (279 Kč u vyzkoušeného balení) než u plen privátních značek ostatních obchodních řetězců. Dají se však pravidelně zakoupit v akci a v tom případě je i jejich cena velmi příznivá.

 

Albert plenky poskládané v komínku

Dětsky veselé Albert plenky

 

 

 

 

Obchodní řetězec: AHOLD Czech Republic, a.s.

Značka: Albert Plenky

Výrobce: Drylock Technologies s.r.o., ČR

Cena na prodejně a e-shopu: 279 Kč, velikost 4 MAXI, 54 ks/balení (5,16 Kč/ 1 ks)

Velikost balení: Velikost plenek 4 MAXI, 54 ks/balení

 

Jaké jsou vaše zkušenosti s dětskými plenami Albert se sovičkami? Pochlubte se v diskuzi níže.

 

 

 

Sdílejte a pomozte tak rozšiřovat komunitu mazaně nakupujicích lidí >>Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email to someone
email

Přidej komentář

Váš email nebude nikde zveřejněn, ani nebude zneužit. Povinná pole jsou označena *