Ústní voda Dentalux Mouthwash Mint

Obchodní řetězec: Lidl

Značka: Dentalux

Výrobce: Mann & Schröder GmbH, Německo

Letáková cena nebo cena na prodejně: 36,90 Kč (Lidl Otrokovice)

Velikost balení: 500 ml

 

Osobní hodnocení a zkušenosti s výrobkem Dentalux

pohled na obal ústní vody dentalux

 

Zubní lékaři spolu s reklamními spoty považují ústní vody jako nedílnou součást zubní hygieny. Měly by přispívat k prevenci zubního kazu, omezovat tvorbu plaku a udržovat zdravé dásně.

Dle mého názoru tento pozitivní vliv stejně nikdo se 100% určitostí nepotvrdí. Minimálně vám však provoní a osvěží dech.

Vyzkoušel jsem několik druhů ústních vod (drahé i levné) a chuťově i cenově mi jednoznačně vyhovuje mátová ústní voda Dentalux Mouthwash Mint z Lidlu.

 

etiketa mátové ústní vody Dentalux Mint

 

Závěrečné hodnocení

Ústní vodu Dentalux Mouthwash Mint (zelená) používám již delší dobu. Oblíbil jsem si ji pro svou velmi příjemnou nepálivou mátovou chuť bez dalších chemických pachutí a kvůli ceně. Např. oproti reklamou protlačovanému Listerinu je cena třetinová.

 

výrobce ústní vody dentalux mint

 

Zajímavost:

Vyzkoušel jsem i modrou ústní vodu Dentalux Mouthwash X-tra Mint, která vyšla v testu ústních vod časopisu Dtest jako nejlevnější a i v testování prevence proti zubnímu kazu porazila své dražší kolegyně. Chuťově mi ovšem vůbec nesedla. Je ostře pálivá s nepříjemnou chemickou pachutí.

 

A jakou ústní vodu používáte vy? Máte zkušenost s ústní vodou Dentalux Mint z Lidlu? V čem vám vyhovuje? Napište do diskuze níže.

 

 

 

10 Comments : Ústní voda Dentalux Mouthwash Mint

 1. Odpovědět
  Aleš says: 11/08/2021 at 19:03

  Modrá je nepříjemná. Zelená je příjemná.

 2. Odpovědět
  Iveta says: 23/05/2021 at 10:48

  Celé roky používám Listerin, už bych si nedokázala představit ústní hygienu bez Listerinu, ale zítra zkusím Dentalux, jsem zvědavá…

 3. Odpovědět
  Jarda says: 11/03/2021 at 9:52

  Jsem max.spokojen s tímto výrobkem, je lepší než Listerine.

 4. Odpovědět
  Hana says: 03/01/2018 at 17:45

  Většina komentářů jsou staršího data. Ale to co je v prodeji teď se s původní ústní vodou nedá srovnat. Prostě hnus…a nepříjemná huť v ústech přetrvává delší dobu. Je to stejné jako u Listerinu. Zřejmě se výrobce potřebuje zbavit větší zásoby Listerinu a tak udělali nový přebal Dentaluxu. Chci zpátky jemnou, mátovou příchuť starého Dentaluxu. ?

 5. Odpovědět
  Hana says: 21/11/2017 at 7:56

  Používala jsem zelenou ústní vodu Dentalux a byla jsem s ní velmi spokojená. Lehká mátová příchuť, bez alkoholu. Pak na několik měsíců zmizela a nebyla k sehnání. Teď se zase v mém odlíbeném obchodu objevila ale už to není ona. Zřejmě výrobce změnil technologii a k horšímu. Z dentaluxu se stala ústní voda Listerin. Prostě hnus.

  • Odpovědět
   Lukáš (Levná-Kvalita) says:(Author) 21/11/2017 at 23:50

   Paní Hano, děkuji za vaši zkušenost s ústní vodou Dentalux z Lidlu. Má někdo podobnou zkušenost jako paní Hanka? Napište do diskuze. Já Dentalux zelenou používám stále a nějakou změnu jsem nepocítil.

   • Odpovědět
    Lukáš (Levná-Kvalita.cz) says:(Author) 02/12/2017 at 23:44

    Musím poupravit můj poslední komentář v diskuzi k ústní vodě Dentalux z Lidlu. Až nyní jsem koupil nové balení zelené verze ústní vody. Obal až podezřele připomíná ústní vodu Listerine. A chuť se taky změnila k nepoznání. Již to není jemná mátová příchuť, ale až bolestivě pálivá chuť s obsahem alkoholu. Obrat o 180°. Na druhou stranu musím říct, že když člověk vydrží ostré pro někoho až nepříjemné palení, tak poté má v puse dlouhou dobu osvežující příjemný pocit. Proč si myslíte, že výrobce změnil recepturu zelené ústní vody z Lidlu?

 6. Odpovědět
  JUDr.Karel Vlk says: 13/09/2016 at 14:54

  Používá ústní vodu Dentalux v barvě zelené a jsem velmi spokojen, manželka mí modrou a pořád nadává

 7. Odpovědět
  Petr Ovčarik says: 11/06/2015 at 23:59

  Lidl ústa voda je podľa mňa najlepšia ústná voda aj proti zubnému kazu keď že obsahuje vysoke množstvo aminofluoridu ak sa nemylím a neštípe a je prijemne mätová a lacná . stoji okolo 1,30€ oproti Listerine ktorý strašne ma chemicky zápach a chuť. Cena Listerinu sa pohybuje okolo 5,40€ . Som dlhodobo spokojny s Lidl dentalux Mint .

  • Odpovědět
   Lukáš says:(Author) 15/06/2015 at 23:02

   Díky za názor Petře. Ještě víc potěšující je, že je podobný:) Je to holt o tom, že ústní voda Listerine je mnohem více vidět v televizi…

Přidej komentář

Váš email nebude nikde zveřejněn, ani nebude zneužit. Povinná pole jsou označena *