Parkside – nářadí pro všechny kutily

Možná už jste v obchodním řetězci Lidl zaznamenali nářadí Parkside, které poutá pozornost svou přijatelnou cenou, nebo jste dokonce o této privátní značce již něco zaslechli a teď hledáte další informace. Ať už tak či onak, náš článek se vám bude určitě hodit, pokud zvažujete nákup některého pracovního nástroje. Kromě toho je nářadí Parkside aktuálně velice pojednávané téma v různých internetových diskuzích, kde se stále dokola opakují ty samé otázky. Vybrali jsme proto ty nejčastější, které jsme v následujícím článku zodpověděli.

 

Kde se značka Parkside vzala?

Tímto logem jsou označeny výrobky Parkside z Lidlu

 

Parkside je privátní značka, kterou můžete nalézt nejen v kamenných prodejnách, ale také v Lidl online shopu. Bohužel tím, že je dostupná pouze v obchodě známém prodejem potravin, dochází někdy k tomu, že je vnímána jako nehodnotná a nekvalitní. Takové soudy jsou ale příliš dramatické. Parkside totiž pro výrobu svého elektrického a akumulátorového nářadí využívá dílů a komponentů jiných renomovaných výrobců a prodává je jako hotový výrobek pod svým brandem. Tento způsob se v obchodní branži označuje zkratkou OEM podle anglického termínu Original Equipment Manufacturer. Co to znamená pro spotřebitele? Zjednodušeně lze říci, že pokud si koupíte Parkside vrtačku, je možné, že původem bude pocházet například z dílny Bosch a vy za ní utratíte méně peněz.

 

Co vše Parkside nabízí?

Z širokého sortimentu si vybere jak domácí kutil, tak zapálený zahrádkář. A abyste se v tom velkém množství pracovních nástrojů vyznali, rozdělil Lidl na svém eshopu nářadí Parkside do výstižných kategorií. Důležité je také si uvědomit, že kromě toho, že na eshopu snadněji najdete to, co hledáte, tam navíc naleznete širší sortiment než na prodejně.

 

Parkside akumulátory v Lidl eshopu

Kategorie a druhy výrobků značky Parkside z Lidlu

 

 

Čtěte také: Vyzkoušeli jsme vysokotlaký čistič (wapka) Parkside z Lidlu – recenze

 

 

  • První kategorie Barvy, materiál a příslušenství obsahuje zboží pro fasádní a malířské práce. Od značky Parkside zde můžeme najít míchač barev a malty, který vám ušetří mnoho času a úsilí.
  • V druhé obsáhlejší kategorii Elektrické nářadí a příslušenství můžete najít aku šroubováky, vrtací šroubováky i příklepové utahováky v přijatelné cenové relaci. Zkrátka vše, co potřebujete pro montáž nábytku v domácnosti či pro práci venku. Aku šroubováky Parkside oplývají stejnými funkcemi jako zboží jiných značek, a navíc mají kompaktní a ergonomické provedení. Dále zde můžete nakoupit brusky, řezné kotouče, pily a příslušenství k nim, kompresory a mnoho dalšího.
  • Třetí kategorie Ruční nářadí, vybavení do dílny nabízí vše, co potřebujete pro vybudování či rozšíření své výbavy. Parkside má ve své nabídce vysavače do interiéru i exteriéru, pracovní stoly, páječky, měřící i pneumatické přístroje. A to je pouze zlomek veškerého sortimentu z této bohaté kategorie.

 

sponkovačka Parkside v letáku Lidlu

Sponkovačka Parkside

 

 

  • V další, čtvrté kategorii Zahradní nářadí a technika můžete najít vysokotlaké čističe venkovních ploch, různé kartáče a příslušenství, které vám umožní udržet například zahradní nábytek v čistotě.

 

Vyplatí se nářadí Parkside koupit?

Zkušenosti a názory se různí, převažují však pozitivní ohlasy a někteří na něj dokonce nedají dopustit. Záleží hlavně na tom, co od nářadí požadujete a jak často jej budete používat. Je pochopitelné, že pokud se živíte stavebními pracemi je pro vás výbava pro profesionály nezbytností, neboť takové nářadí zajišťuje různé speciální funkce, ustojí vysokou zátěž a dlouhodobý provoz. Pokud ale hledáte náčiní pro své kutilské potřeby, je nářadí Parkside v poměru cena a výkon zcela vyhovující. Výhodné je také číst recenze od nezávislých spotřebitelů.