Powerfix Profi nářadí – vybavení do dílny za příznivé ceny

 

Sehnat opravdu kvalitní a cenově přijatelné nářadí je velké umění, a proto obchodní řetězec Lidl přišel s řešením v podobě nářadí privátní značky Powerfix, která nabízí pracovní nástroje do každé amatérské i profesionální dílny za atraktivní ceny. Jak to s touto značkou vlastně je a vyplatí se skutečně koupit Powerfix Profi nářadí? To vše se dočtete v tomto článku.

 

Značka Powerfix není dílem náhody

Těm, kteří to neví, ale možná tuší, je třeba hned na začátku potvrdit, že Powerfix patří k privátním značkám, jež můžete najít jak na kamenných prodejnách, tak také v Lidl online shopu. A jako každá jiná privátní značka nevznikla náhodou.

 

závitníky a závitová očka powerfix profi z Lidlu

Vybavte si dílnu nářadím značky Powerfix profi z Lidlu (zdroj/foto:Lidl.cz)

 

Zjednodušeně lze totiž říci, že za jejím vznikem stál zdlouhavý proces rozhodování, schvalování a zjišťování poptávky, což se vše odehrávalo na vysokých pozicích tohoto velkého obchodního řetězce. Součástí procesu pak samozřejmě byl výběr výrobce, který poskytl součástky a nářadí pro Lidl vyrobil. Tento jev, kdy se využívá dílů a komponentů jiných výrobců pro výrobu určitého zboží a jeho následného prodeje pod odlišnou obchodní značkou, se označuje OEM, což je zkratka anglického termínu Original Equipment Manufacturer. Pro spotřebitele to znamená, že výrobcem takového nářadí může v závěru být například firma Ryobi, proslulá výrobou kvalitního elektrického nářadí, akorát za nižší cenu. Úplně stejně vznikla také značka nářadí Parkside.

 

Nářadí, které nese označení Profi

Sortiment Powerfix je zaměřen na vybavení do dílny a slibuje vysokou kvalitu. V pestré nabídce však můžete také najít pracovní oblečení a zahradní náčiní. Pro lepší přehlednost Lidl na svém eshopu rozdělil nářadí Powefix do několika kategorií a podkategorií, takže si snadněji vyberete. Navíc zde můžete najít mnohem více věcí než na prodejně.

 

kategorie nářadí a výrobků powerfix v Lidl eshopu

Rozdělení výrobků značky Powerfix do mnoha kategorií (Lidl-shop)

 

 

V první kategorii Barvy, materiál a příslušenství naleznete veškerý sortiment na malování a lakýrnické práce, včetně ochranných fólií a zakrývacích plachet. Zajímavé je také to, že příslušenství zhotovené ze dřeva, například rukojeti štětců, má certifikaci FSC zaručující původ dřeva z lesů obhospodařovaných jedině podle přísných ekologických a sociálních pravidel.

Druhá kategorie Elektrické nářadí a příslušenství je méně obsáhlá, neboť Powerfix není značkou prioritně zaměřenou na elektrické náčiní. V tomto směru nabízí větší výběr značka Parkside z Lidlu.

Třetí kategorie Pracovní oblečení obsahuje oděvy, které vás ochrání při práci i volnočasových aktivitách. Nalézt zde můžete například pánskou koženou bezpečnostní obuv, kalhoty s odepínacími nohavicemi a pracovní rukavice vhodné do dílny či na zahradu.

Čtvrtá kategorie Ruční nářadí, vybavení do dílny je plná pracovních pomůcek, které využijete při montování nábytku, organizaci nářadí v dílně anebo na stavbě domu. V nabídce Powerfix můžete objevit například měřící přístroje, manipulační vozíky, skládací žebříky a schůdky, ruční pily, ale také nástěnné organizéry či Wi-fi endoskopickou kameru.

 

kufřík s powerfix profi imbusové a hvězdicové šroubováky

Sada imbusových a hvězdicových šroubováku Powerfix Profi z Lidlu

 

 

V páté kategorii Zahradní nábytek neočekávejte nábytek jako takový, ale spíš příslušenství jako jsou ochranné sítě proti hmyzu na dveře a okna.

Šestá a poslední kategorie Zahradní nářadí a technika obsahuje pilky, zahradní nůžky a odvětvovače.

Zajímavostí jsou další kategorie jako Sport a volný čas, ve které můžete nalézt upínací pásy a popruhy k zabezpečení předmětů. Sortiment této značky je opravdu bohatý, a tak si zaručeně vyberete to, co hledáte.

 

Powerfix Profi nářadí – koupit či nekoupit?

Jestliže hledáte nářadí do domácnosti a pro rozšíření své kutilské dílny, zaručeně se vám značka Powerfix Profi zalíbí. K veškerému zboží této značky však nelze přistupovat jednotně, neboť jak jsme již vysvětlili výše, každý druh náčiní pochází z dílny jiného výrobce. Navíc sortiment je velice rozmanitý, takže je pochopitelné, že někomu pracovní nářadí Powerfix bude vyhovovat, ale zase mu například nepadnou do oka pracovní oděvy.

Mnohé výrobky však kvalitou převyšují jejich nízkou cenu. Výhodné je sledovat recenze od nezávislých spotřebitelů a dále svoje zkušenosti předávat ostatním.