Telefon Honor 3C – poráží telefony Samsung

Koupil jsem si chytrý telefon Honor 3C. Jaká je má zkušenost po ročním každodenním používání? A proč jsem upřednostnil právě značkový telefon Honor 3C před širokou nabídkou telefonů Samsung? To se dozvíte v mé osobní recenzi níže. Na konci článku navíc píši, zda můj další telefon bude zase Honor.

 

telefon honor v dlani

 

Zarytí „Samsungáři“ a uživatelé dalších značkových, v reklamě vídaných smartphonů, se teď určitě smějí a oponují. Ale trvám na svém názoru, že Honor 3C je telefon značkový. Co mě k tomuto názoru vede? Skutečnost, že řada telefonů Honor je osamostatněnou značkou Huawei pro evropský trh.

Není tajemstvím, že značka Huawei mílovými kroky dohání Samsung v počtu prodaných telefonů. A je pravděpodobné, že Samsung v budoucnu může předběhnout. Proč? Protože nabízí stejně kvalitně vybavené telefony, ale za nižší cenu.

 

Podle čeho jsem si telefon Honor 3C vybral

Všichni v okolí u sebe mají telefony Samsung. Dali za ně nehorázné peníze. Aniž by si vyhodnotili, zda má telefon Samsung nejlepší poměr kvalita/cena.

 

chytrý telefon honor 3c ve stojánku na telefon

 

 

při výběru telefonu postupoval obvyklým způsobem, kterým postupuji, když něco kupuji.

Zcela jasně jsem si stanovil, na co a jak budu telefon používat. Následně mi vypadla kritéria, kterých se musím držet a které musí telefon splňovat. Suma sumárum, Honor 3C vyšel jako jasný vítěz. A to jsem měl v ruce na porovnání a vyzkoušení mnoho Samsungů.

Zajímá vás, jaký systém a postup dodržuji při výběru elektroniky a dalšího zboží?

Podrobněji jsem se o tom rozepsal v článku o nákupu tabletu Lenovo Yoga zde.

 

Kritéria, která při výběru telefonu Honor 3C porazila Samsung

Telefon mám na telefonování, psaní sms a brouzdání na internetu. Dále pak na plánování, ukládání myšlenek a občasné focení.

Z uvedeného, mi vykrystalizovala tato nejdůležitější kritéria, podle kterých jsem Honor 3C koupil:

 

  • poměr kvalita + výbava/cena
  • operační systém
  • velikost a čitelnost displeje na přímém slunci
  • výdrž baterie

 

Vůbec mě nezajímalo:

  • známost a prestiž značky
  • design (všechny telefony jsou podobné a v obalu stejné)
  • nejnadupanější hardware (telefon nemám na hraní her atd.)

 

telefon honor 3c v obalu na telefon

 

Poměr kvalita + výbava/cena

Každý finančně gramotný a zajištěný člověk vám potvrdí, že alfou a omegou při utrácení peněz je poměr kvalita/cena, který daný výrobek má. Je potřeba se oprostit od reklamní masáže a zvedání si ega předraženými značkovými věcmi, které mnohdy nemají ani potřebnou kvalitu.

Na telefon jsem si vyhradil 4500 Kč, protože mi přijde zcela zbytečné vrážet do telefonu deset a více tisíc. Jde o spotřební zboží, které stejně za 2-3 roky vyměním. A dobře vybraný telefon za 4000 Kč splní svou funkci úplně stejně, jako mnohem dražší stejně vybavený telefon (proč platit za značku?)

Telefon Honor 3C mě vyšel na 3900 Kč. Co je v ceně? Např. 2 GB operační paměti (velmi nadstandardní v této cenové hladině), 4-jádrový 1,3 GHz procesor Mediatek MT6582, veliký 5“ displej, notifikační dioda či slot na dvě SIM karty. Nebudu to zbytečně prodlužovat. Podobnou výbavu v této ceně žádný značkový telefon nenabízel.

 

pohled na zadní kryt a fotoaparat mobilu honor

 

Operační systém Android s uživatelskou nádstavbou

Z recenze mého tabletu Lenovo Yoga, vyplývá, že i telefon musím mít s Androidem. Při práci s oběma zařízeními potřebuji jednoduchou propojitelnost a spolupráci.

V Honoru 3C mám Android 4.2.2 Jelly Bean + Emotion UI 2.0 (uživatelská nádstavba). Každý majitel Honoru 3C potvrdí, že jsou systém i prostředí skvěle odladěny. Kašlu na nejnovější verze Androidu. Chci stabilitu a odladěnost. A to vše mi Honor 3C nabízí plnou měrou.

 

Velikost a čitelnost displeje na přímém slunci

Stokrát denně hledím na 5″ IPS HD displej Honoru 3C a jsem maximálně spokojen. Výrobce odvedl skvělou práci. Na slunci je výborně čitelný a s dostatečně vysokým jasem. Barvy displeje lze směle porovnávat s displejem Nexusu 5, který má Full HD rozlišení. Velmi mě těší i funkce odemknutí dipleje dvojitým poklepáním.

 

smartphone_honor3C

 

Výdrž baterie v telefonu Honor 3C

Mašinku mi pohání baterie s kapacitou 2300 mAh. Na první pohled nic moc hodnota. Při každodenním používání však překvapí. Pár telefonátů, fotek, surfování na internetu, občasná četba a dva dny výdrže jsou na světě.

 

 

Závěrečné hodnocení

Za cenu necelých 4 tisíce korun je Honor 3C skvělá volba s ojedinělým poměrem kvalita + výbava/cena. Odladěný a stabilní software, rychlost, kvalitní 5″ diplej a nízká cena z něj činní neporazitelného bojovníka s předraženými značkovými telefony.

 

Na smartphonu Honor 3C mě nejvíc těší:

+ cena

+ rychlost telefonu (2 GB paměť)

+ velký a kvalitní 5″ diplej

+ stabilní a odladěnný software

+ výdrž baterie

 

Co mě netěší:

  • nepodsvícená tlačítka (ale člověk si za týden zvykne a již to neřeší)

 

Pořídím si v budoucnu další telefon Honor či Huawei?

Po výborných zkušenost s telefonem Honor 3C mohu zodpovědně říct, že se můj další telefon bude opět pyšnit značkou Honor nebo Huawei. Zatím nemám jediný důvod toto tvrzení zpochybňovat. Už se těším a bude mi ctí si vybrat některý z těchto Honor telefonů >

 

 

A co vy, jaká je vaše zkušenost s telefony Honor? Taky na ně nedáte dopustit? A co majitelé telefonů Samsung? Jaký je váš názor a pohled na jiné telefony? Proč jste si vybrali právě telefon Samsung? Nepřijde vám, že jste za něj utratili zbytečně moc peněz? Podělte se o názor a rozpoutejte diskuzi.

 

 

 

Sdílejte a pomozte tak rozšiřovat komunitu mazaně nakupujicích lidí >>Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email to someone
email

Přidej komentář

Váš email nebude nikde zveřejněn, ani nebude zneužit. Povinná pole jsou označena *